Ruletë

Ruleta fitoi popullaritet në shekullin e 18-të në Francë, megjithëse është më e vjetër. Blaise Pascal fillimisht e inicioi këtë lojë fantastike kazino në shekullin e 17-të, edhe pse në një version jo të avancuar. Shumica e historianëve besojnë me vendosmëri se ai ishte në kërkim të makinës me lëvizje të vazhdueshme përpara shpikjes së saj.

Ndërsa është e njohur gjerësisht në sferat e kazinove tradicionale me tulla dhe llaç, ruleta tani është në kazinotë online dhe është gjithashtu e disponueshme edhe në kazinotë e drejtpërdrejta. Lojtarët mund të zgjedhin gjithashtu të luajnë ruletë celulare nga Smartphone ose iPad i tyre ndërsa janë në lëvizje, për sa kohë që ata kanë në të vërtetë një lidhje të besueshme interneti.

Ruletë
Si të luani ruletë celulare

Si të luani ruletë celulare

Kazinotë kanë mekanizma të ndryshëm të lojës në varësi të lojtarëve dhe nevojave të tyre. Shumica e kazinove u ofrojnë lojtarëve të saj ruletë opsione individuale ose grupore. Lojtarët kanë një shans për të vënë bast ose numra të vetëm ose varietete të numrave në grup.

Në mënyrë ideale, një krupier ose softueri i ruletës ndihmon në rrotullimin e rrotës së ruletës dhe topit në drejtime të kundërta mbi gjurmën e rrotës. Më pas topi vazhdon mbi timon me një vrull zbritës përmes zonës së deflektorit derisa të humbasë shpejtësinë përfundimisht. Natyrisht, topi ndalet në një nga xhepat e lojës me ngjyra dhe me numër të vendosur brenda rrotës së ruletës.

Tani, lojtarët mund të vendosin të vënë një bast dhe të rrezikojnë paratë e tyre për të përcaktuar nëse topi do të bjerë në xhepin e tyre të zgjedhur. Qëllimi i lojës është të sigurohet që topi të bjerë në xhepin e rrotës së ruletës që lojtarët kanë vendosur. Kjo përkthehet në një fitore.

Megjithatë, në ruletën e stilit francez, numri i xhepit 0 do të thotë që lojtari e ka humbur lojën në kazino. Prandaj, në varësi të llojit të bastit të vendosur, fitimi është ose në të kuqe ose të zezë, duke treguar përkatësisht numra tek ose çift. Fituesit mbledhin fitimet e tyre në çast, dhe nëse humbasin, shtëpia mbledh të gjitha paratë.

Si të luani ruletë celulare
Rregullat dhe Rregulloret

Rregullat dhe Rregulloret

Çdo lojë ka rregullat dhe rregulloret e veta, kështu që një lojë kazino ruletë nuk është përjashtim. Meqenëse lojërat e kazinosë ruletë kanë opsione të ndryshme bastesh për lojtarët e tyre, vendosja e një basti të suksesshëm është një aftësi thelbësore për të fituar. Për të luajtur, vendosja e një kunji në një numër të saktë të zgjedhur, është një mënyrë.

Një mënyrë tjetër është duke e vendosur atë në çdo xhep të lojës, bazuar në atë se sa afër ose larg janë numrat nga paraqitja e vlerësuar. Pra, lojtarët që dëshirojnë të bastojnë jashtë mund ta bëjnë këtë sipas dëshirës; kështu përcaktuesit e tyre të përzgjedhjes së basteve shtriheshin në grupime më të mëdha xhepi. Fitimi varet gjithashtu nga ngjyra e xhepit dhe një bast çift ose tek.

Qoftë ruletë franceze apo ruletë amerikane, rregullat e lojës janë të ngjashme, dhe po ashtu edhe pagesat fituese. Në ruletën franceze ose amerikane, fuqia e probabilitetit hyn në lojë në çdo kohë. Pagesat e ruletës për lojtarët e saj pas fitores së lojës njihen si fuqia e probabilitetit. Fuqia qëndron në probabilitetin e probabilitetit të çdo lloji të bastit.

Në varësi të basteve maksimale ose minimale, rregullat ndryshojnë pak për bastet e brendshme dhe ato të jashtme. Për bastet e brendshme të tavolinës, shumica e kazinove i dallojnë lojtarët e tyre duke përdorur ngjyra të ndryshme të çipave. Për ruletën, loja është me një lojtar, por nëse lojtarët duan të luajnë me lojtarë të tjerë, ata mund të zgjedhin ruletën live.

Rregullat dhe Rregulloret
Strategjia e Ruletës

Strategjia e Ruletës

Sado që ruleta është një lojë fati, mungesa e aftësive të vendosjes së basteve strategjike mund t'i zbrazë xhepat e kumarxhinjve brenda një kohe të shkurtër. Për ta luajtur me sukses, aplikimi i disa prej këtyre taktikave të mprehta mund të ndihmojë në sigurimin e një fitoreje.

Së pari, të luash në një tavolinë që lejon bastet maksimale dhe minimale është thelbësore për të fituar lojën me shpejtësi. Kjo taktikë e lashtë u mundëson lojtarëve të dyfishojnë bastet e humbura, edhe nëse basti fillestar i vendosur është në shkallën minimale. Duke supozuar se një lojtar fiton pasi vendos një bast çift ose tek, ata mbajnë fitimet e lojës dhe bastojnë përsëri në nivelin minimal.

Lojtarët nuk kanë nevojë të djersiten kur humbasin bastin e parë, sepse ka ende një shans për shëlbim. Ata kthehen në rrugën e duhur pas një humbjeje duke vënë bast dyfishin e shumës fillestare. Fillimisht, nëse një lojtar humbi bastin, gjithçka që duhet të bëjë është të vendosë përsëri një shumë të dyfishtë në numrin e mëparshëm.

Për lojtarët që kanë mjaft fat, ata mund të fitojnë këtë herë. Megjithatë, nëse basti humbet përsëri, dyfishimi i shumës në të njëjtin numër mund të korrë një fitore të madhe. Faktori i probabilitetit nuk mund të lejojë një humbje për të tretën herë radhazi. Kjo është strategjia e Martingale.

Strategjia e Ruletës
Ruletë Falas Mobile

Ruletë Falas Mobile

Për ata që duan të marrin rrotën e ruletës për një rrotullim dhe nuk kanë para për të luajtur? Epo, ka ende një vend për lojtarë të tillë. Tranzicionet e mëdha në industrinë e kazinosë sjellin ruletë falas në internet për adhuruesit e lojërave të saj. Kazinotë moderne në ditët e sotme kanë ruletë celulare falas për lojtarët e tyre besnikë.

Lojtarët e emocionuar anembanë globit tani mund të grumbullojnë një numër të panumërt të çipave vetëm duke luajtur lojëra kazino ruletë falas në internet. E bukura e të gjithave është se ruleta falas në internet është e thjeshtë; nuk nevojiten regjistrime. Ndërsa bastet e parave falas duken fitimprurëse, jini të vetëdijshëm për kërkesat e basteve me të cilat etiketojnë.

Ruletë Falas Mobile
Ruletë me para të vërteta

Ruletë me para të vërteta

Lojtarët ndoshta po pyesin nëse mund të luajnë për para të vërteta në celularin e tyre. Po, është e mundur, dhe asgjë nuk e kalon gëzimin e të luajturit për para të vërteta. Shumë kazino u japin lojtarëve një shans për të luajtur për para të vërteta. Lojtarët duhet të ngarkojnë llogaritë e tyre duke përdorur metoda të ndryshme celulare.

Pavarësisht nëse lojtarët duan të luajnë ruletë falas në internet ose të luajnë për para të vërteta, ka një përzgjedhje të madhe lojërash për të zgjedhur në kazino. Ndërsa paratë aktuale tërheqin fitime reale, ata sigurojnë që të luajnë me përgjegjësi. Lojtarët nuk duhet të luajnë kurrë bixhoz atë që nuk mund të përballojnë të humbasin dhe mbani mend gjithmonë, kumari nuk është një zëvendësim për punën ose shkollën.

Ruletë me para të vërteta
Përmbledhje

Përmbledhje

Disa njerëz luajnë për para, dhe të tjerët luajnë për argëtim. Cilado qoftë arsyeja, ruleta celulare qëndron e pamposhtur në industrinë e argëtimit duke pasur gjithashtu një numër të konsiderueshëm fansash dhe lojtarësh. Si fillestarët ashtu edhe lojtarët me përvojë të ruletit dëshmojnë se e duan lojën edhe nëse humbasin në shtëpi.

Humbja e një basti nuk është fundi i lojës, për shkak të gëzimit të lojës përsëri për ta kthyer fatin në anën e lojtarit. Shumica e lojtarëve të ruletit fitojnë bastet e tyre të humbura menjëherë pasi i humbasin duke vendosur sërish baste, veçanërisht nëse i vendosin në numrin e mëparshëm. Ata provojnë fatin duke luajtur ruletë.

Përmbledhje

Lajmi i fundit

Ruleta Lightning e Evolution shkon në New Jersey
2022-02-01

Ruleta Lightning e Evolution shkon në New Jersey

2022 nuk mund të fillonte më mirë për fansat e Evolution në New Jersey. Kjo pasi specialisti i dekoruar i lojërave live njoftoi më 14 janar se Lightning Roulette tani do të jetë në dispozicion në kazinotë më të mira celulare në Garden State.

Lojërat më të mira të kazinosë celulare për fillestarët
2021-11-29

Lojërat më të mira të kazinosë celulare për fillestarët

Pas regjistrimit në kazinotë më të mira celulare, shumica e fillestarëve e shohin koleksionin e lojës paksa dërrmuese. Kjo për shkak se këto kazino kanë një det automatesh dhe variante lojërash tavoline. Pra, ku fillon një lojtar fillestar i kazinosë? Më poshtë është një listë e plotë e lojërave më të mira të kazinosë celulare për duar të gjelbra.

Lojërat më të mira të kazinosë celulare për të luajtur si fillestar
2021-11-03

Lojërat më të mira të kazinosë celulare për të luajtur si fillestar

Ideja e lojërave të fatit në kazinotë më të mira të celularëve në internet mund të duket e thjeshtë në letër derisa ta provoni. Kjo për shkak se pas gjetjes së një kazinoje celulare më të vlerësuar dhe financimit të llogarisë suaj, pengesa tjetër është të kuptoni se cilat lojëra përfaqësojnë vlerën aktuale për paratë.

7 lojërat më të mira të basteve japoneze në internet
2021-10-08

7 lojërat më të mira të basteve japoneze në internet

Kazinotë celulare janë bërë shumë të njohura dhe një nga vendet që ka një numër të madh të kazinove në internet është Japonia.