Lojëra me lojëra elektronike me paqëndrueshmëri të ulët

Slotat

2020-12-13

Gjatë përzgjedhjes lojëra elektronikekazinove online, shumica e lojtarëve priren të shikojnë bonuse , temat, madhësia e jackpot-it dhe RTP (Kthehu te lojtari). Të gjitha këto janë mënyra thelbësore për të rritur shanset tuaja të fitimit duke luajtur lojëra elektronike video. Por çfarë ndodh me paqëndrueshmërinë? Megjithëse shumica e lojtarëve nuk e shikojnë këtë koncept, paqëndrueshmëria luan një rol jetik në përcaktimin se sa shumë mund të fitoni në afat të gjatë. Pra, lexoni më tej për të zbuluar pse paqëndrueshmëria e ulët e sloteve do të thotë më shumë fitore.

Lojëra me lojëra elektronike me paqëndrueshmëri të ulët

Çfarë është paqëndrueshmëria e slotit?

Paqëndrueshmëria e slotit (varianca) i referohet sjelljes së një loje slot në lidhje me shumën e pagesës, frekuencën e pagesës dhe nivelin e rrezikut të përfshirë. Disa lojëra elektronike mund të kenë periudha të gjata të thata, por me fitore të mëdha herë pas here. Këto lojëra gjithashtu mund të kenë shumë fitore të mëdha brenda periudhave të shkurtra. Këto janë ato që ne i quajmë lojëra elektronike me paqëndrueshmëri të lartë. Për lojëra elektronike me paqëndrueshmëri të ulët, ju mund të fitoni shpesh, por pagesat janë zakonisht të vogla. Me pak fjalë, lojtarët me buxhet mund të zgjedhin gjithmonë lojëra elektronike me paqëndrueshmëri të ulët.

Si të llogarisni paqëndrueshmërinë e slotit?

Pagesat e slotit ndonjëherë mund të jenë zhgënjyese dhe jokonsistente. Për fat të mirë, ju mund t'i shmangni këta skenarë duke mësuar indeksin e paqëndrueshmërisë së lojës. Por si e bëni këtë? Megjithëse shumica e zhvilluesve të lojërave elektronike nuk e ofrojnë këtë pjesë të informacionit, disa e shfaqin atë në tabelën e pagesave. Për shembull, një lojë slot mund të ofrojë paqëndrueshmëri 4.6/5. Të tjerët madje mund të shkojnë më tej për të përfshirë tarifat e RTP.

Një kombinim i këtyre elementeve duhet të jetë gjëja më e rëndësishme për t'u kontrolluar kur zgjidhni një slot video. Në veçanti, RTP duhet t'ju japë një pamje të qartë të gjasave tuaja për të fituar ose humbur në një slot specifik. Shumica e kazinove të rregulluara në internet ofrojnë tarifa RTP të sloteve nga 89.1% në 99%. Pra, nëse vini bast 100 £, pagesa do të jetë 89,1 £ deri në 99 £, me përqindjen tjetër që shkon në skajin e shtëpisë. Vini re, megjithatë, se RTP bëhet më pak e saktë me rritjen e paqëndrueshmërisë.

Më e rëndësishmja, luajtja e modalitetit demo do t'ju ndihmojë të përcaktoni variancën e slotit. Nëse arrini disa fitore me vlerë të ulët, kjo është padyshim një shenjë e një slot me variancë të ulët. E kundërta është e vërtetë për lojëra elektronike me paqëndrueshmëri të lartë. Dhe mos harroni të kontrolloni bastin maksimal. Kjo sepse lojëra elektronike me variancë të lartë me fitore të mundshme të mëdha vijnë me baste maksimale të mëdha.

Video lojëra elektronike më të njohura me paqëndrueshmëri të ulët

Nëse nuk jeni rrezikues, atëherë lojërat me variancë të ulët janë alternativa juaj më e mirë. Më poshtë janë disa emra dominues që mund të luani me një bankroll të kufizuar:

  • shpërthim yjor (NetEnt) – Starburst është padyshim slot-i më i popullarizuar i videove ndonjëherë. Është e thjeshtë dhe elegante me dhjetë linja pagese fikse dhe shtatë simbole. Falë ngjyrave të bukura dhe të ndritshme, Starburst mbetet një nga tifozët e preferuar në mesin e lojtarëve me përvojë dhe fillestarë. Ka të ngjarë ta gjeni në bonusin tuaj të mirëseardhjes dhe rrotullimet falas.

  • Paratë e Mbretërive (Microgaming ) – Edhe pse ende relativisht i ri, slot-i Cash of Kingdoms nga Microgaming është një vend i këndshëm me variacione të ulëta me një bazë të respektuar fansash. Pesëmbëdhjetë linjat e pagesës paguajnë në të dyja mënyrat me rrotullime shtesë falas, simbole të egra dhe më shumë. Interesante, ajo ka një pagesë maksimale prej 100,000 £.

  • Thunderstruck II (Microgaming) - Thunderstruck II është një vazhdim emocionues që e tejkalon origjinalin e tij në shumë mënyra. I lëshuar në vitin 2010, kjo video slot emocionuese dhe magjepsëse ka pesë rrotulla me deri në 243 mënyra fitimi. Norma mesatare e RTP është 96.1%, me raunde bonusi që përmbajnë rrotullime falas.

  • Slot Gemix (Play'n Go ) – Gemix Slot është një lojë slot me variancë të ulët me shtatë rrotulla dhe shtatë rreshta. Këtu, ju mund të fitoni duke përputhur një minimum prej pesë simboleve kudo në ekran. Nëse je me fat që të përputhësh njëzet simbole, do të aktivizosh katër veçori bonus. Është madje e mundur të fitosh 45,135 monedha me një rrotullim të vetëm në këtë slot me paqëndrueshmëri të ulët.

    konkluzioni

    Makinat e fatit janë lojëra të rastësishme. Ju ose mund të fitoni shumë në një seancë ose të humbni një bankroll të tërë me një rrahje zemre. Për të shmangur këtë situatë tronditëse, gjithmonë shkoni për lojëra elektronike më pak të paqëndrueshme. Mund të jeni të sigurt për pagesa më të shpeshta, edhe pse më të vogla se në lojëra elektronike me variancë të lartë. Në përgjithësi, ato janë perfekte për fillestarët.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme