5 Strategjitë më të mira të Pokerit për Video

Video Poker

2020-12-11

Video poker në internet renditet lehtësisht ndër më të thjeshtat kazino online lojëra. Është e thjeshtë për t'u mësuar dhe pagesat janë të shkëlqyera. Por nëse doni të fitoni duke luajtur poker online, ka disa rregulla të thjeshta që duhet t'i kuptoni. Ndërsa rregullat zbatohen ndryshe për secilin variant, qëllimi kryesor është të kualifikoheni për një dorë me pesë letra dhe të kapni çmimin e tabelës së pagave. Pra, lexoni nëse doni të mundni kazinonë duke luajtur video poker.

5 Strategjitë më të mira të Pokerit për Video

1. Zgjidhni variantin e duhur të lojës

Pas krijimit të një llogarie në një kazino celulare të rregulluar, ka të ngjarë të shijoni variacione të shumta video pokeri. Sigurisht, Microgaming specializohet në këtë kategori, megjithëse mund të merrni edhe variacione nga Playtech dhe NetEnt. Thënë kështu, video-pokerët në internet kanë një avantazh të ulët, ndryshe nga shumica e lojërave të kazinosë. Megjithatë, së pari, vendosni se cilën kartë të mbani dhe cilën të dhuroni. Më poshtë janë disa avantazhe standarde të shtëpisë së pokerit të videove të Microgaming:

 • Të gjithë amerikanët: 0.62%

 • Deuces Wild: 3.23%

 • Aces dhe tetë: 0,91%

 • Jacks ose më mirë: 0.46%

 • Deuces & Joker: 0.93% Së pari, mësoni rregullat e lojës dhe dini se cila dorë mund tjetrën. Për shembull, Jacks or Better ka një skaj të vogël shtëpie, por do t'ju duhen të paktën dy fole për të fituar diçka. Nga ana tjetër, Aces & Eights ka më shumë avantazhe të shtëpisë, por me bonuse të shumta speciale nëse bëni një dorë me një kartë fytyre dhe një ACE.

  2. Mësoni së pari tabelat e pagave

  Leximi dhe kuptimi i tabelës së pagave përpara se të luani është një strategji jetike e pokerit në internet që shumica e lojtarëve e injorojnë. Kjo sepse tabela e pagave përcakton avantazhin e shtëpisë. Luaj gjithmonë në një tabelë pagese me një pagesë 9/6 (9 monedha për shtëpinë e plotë dhe 6 monedha për flush). Në këtë rast, buza e shtëpisë do të jetë 0.46%. Shmangni makinat 8/6 dhe 9/5, pasi ato kanë skaje më të larta të shtëpisë.

  3. Luaje saktë kartën e strategjisë

  Nëse një lojë video pokeri nuk ka një kartë strategjie, kalojeni atë. Përdorimi i kartës së duhur të strategjisë do t'ju ndihmojë të mësoni se cilat duar janë më të vlefshme se të tjerat. Filloni të lexoni nga lart derisa të merrni një dorë që përputhet me dorën tuaj fillestare. Nëse gjeni një dorë që përputhet, mbajeni të fshehtë kartën e strategjisë dhe hidhni gjithçka tjetër. Për shembull, nëse keni një 9, 9, 7, 7, 4, rreshti i parë që përputhet me dorën tuaj është çifti i parë. Pra, mbajini ato dhe hidhni 4.

  4. Vini bast monedhat maksimale

  Përvoja dëshmon se vënia e bastit me një monedhë të vetme kur luan video poker është një gabim i tmerrshëm. Shumica e tabelave të pagesave ofrojnë çmime për një deri në pesë monedha. Pra, kur luani poker video, vendosni bast pesë monedha dhe merrni bast bonus prej 5 monedhash. Por a ju duhet gjithmonë të luani monedhat maksimale? Epo, jo gjithmonë! Sidoqoftë, shanset për të marrë Royal Flush me monedha maksimale janë më të mira.

  5. Provoni jackpotet progresive

  Edhe pse kjo strategji e pokerit tingëllon e drejtpërdrejtë, ajo është ende një nga mënyrat më të shkurtra për të fituar video poker me lojëra të mëdha. Provoni video lojërat e pokerit që ofrojnë jackpot progresive. Në mënyrë tipike, ju mund të fitoni jackpot-in duke goditur Royal Flush. Interesante, ju gjithashtu mund të kërkoni progresivin kur vendosni baste më të ulëta. Vini re, megjithatë, se tabela e rregullt e pagave është më e varfër në shumicën e videove progresive të pokerit. Pra, rrezikoni më shumë për të shijuar shpërblime të mahnitshme.

  Në fund të fundit

  Tani e dini se si të filloni të luani lojëra video pokeri në internet. Rregulli i thjeshtë është të merrni një kartë strategjie dhe të luani në një tabelë pagese 9/6. Këto dy, së bashku me bastet me 5 monedha, do t'ju japin shanset më të mira të mundshme. Dhe, sigurisht, luani në kazinotë e rregulluara të pokerit në internet për një mjedis të drejtë dhe të sigurt lojrash.

Të rejat e fundit

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet
2023-09-03

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet

Lajme