Lajme

October 25, 2022

Çfarë është Mobile Slingo dhe si funksionon?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Industria e kazinove celularë po ndryshon vazhdimisht për të vazhduar me realitetet aktuale dhe kërkesat e lojtarëve. Industria aktualisht po shijon inovacione si lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë celulare, karta gërvishtëse, lojëra VR dhe pagesa me kriptomonedha. 

Çfarë është Mobile Slingo dhe si funksionon?

Por një risi që shpesh nënvlerësohet janë lojërat celulare Slingo. Siç sugjeron emri, është një hibrid bingo dhe slot celular. Kjo lojë u jep lojtarëve të bingo/slot-it një bollëk aksionesh me ritme të shpejta me mundësi të mëdha fitimi. Pra, ky lexim 3-minutësh shpjegon gjithçka rreth Slingo dhe si të luhet. 

Çfarë është Mobile Slingo?

Nuk ka si të mos i keni luajtur ato shndritëse dhe automate tërheqëse në kazino celulare. Slot-et zakonisht kontribuojnë mbi 70% të bibliotekës së kazinosë dhe bonuset e mirëseardhjes si rrotullimet falas janë të lidhura me makinat e fatit. Dhe ndërsa vazhdoni të luani, lojërat bingo me top 90/75 mund të bëhen gjithashtu një opsion tërheqës. 

Por këto lojëra mund të fillojnë të ndjehen njëdimensionale pasi t'i luani ato shumë shpesh. Per kete arsye, Zhvilluesit e lojërave të kazinosë celulare duhej të mendonte jashtë kutisë për të krijuar Slingo. Këto lojëra përdorin kryesisht një plan urbanistik 5x5, si shumica e automatëve, dhe hapësirat kanë 25 numra të zgjedhur rastësisht nga formati standard i bingos me 75 topa. 

Në fund të rrjetit, do të shihni një rresht aktiv që rrotullohet si një automat sa herë që luani lojën. Ky rresht mund të shfaqë numra dhe simbole të tjera të veçanta, si Joker dhe Super Joker. Lojërat Slingo mund të kenë bonuse të ndryshme, tema, veçori dhe pagesa. 

Si të luani Slingo Mobile

Në Slingo, lojtarët fillojnë duke zgjedhur pjesën e tyre përpara se të klikojnë "luaj" për të filluar lojën. Në shumicën e rasteve, lojtarët mund të përputhen me numrat diagonalisht, vertikalisht ose horizontalisht për të krijuar një Slingo. Vini re se shumica e lojërave Slingo u japin lojtarëve deri në 10 rrotullime për t'u përshtatur me numrat. Dhe po, plotësimi i një Slingo i çon lojtarët lart në shkallë për të fituar rrotullime falas dhe shpërblime të tjera në para. 

Ndërkohë, të gjitha fitimet e Slingo paguajnë nga e majta në të djathtë si makinat e fatit. Kjo do të thotë që do të gjeni simbole të ngjashme me ato që merrni në lojëra elektronike. Gjithashtu, simbolet vijnë me vlera shumëzuese për të rritur pagimin. E thënë thjesht, një lojë Slingo ka një tabelë pagese që lojtarët duhet ta zotërojnë përpara se të luajnë.

Më poshtë janë disa simbole Slingo për t'u kërkuar gjatë çdo rrotullimi:

  • Joker: Ky simbol i lejon lojtarët të shënojnë çdo shifër në kolonën ku zbarkon Joker. 
  • Super Joker: Ky simbol Slingo i lejon lojtarët të shënojnë në mënyrë të rastësishme çdo numër në kartën e ngjashme me bingo, kur ajo ulet.
  • Tre ose më shumë Xhokerë/Super Joker: Zbarkimi i të paktën tre Jokers ose Super Jokers kudo në rrotull do t'ju fitojë një çmim në para.
  • Rrotullimi falas: Kjo është vetë-shpjeguese. Lojtarët marrin rrotullime shtesë kur shfaqet simboli i rrotullimit falas.
  • Monedhë: Nëse shfaqet një monedhë, ju do të fitoni një çmim të menjëhershëm në para.
  • Djalli: Kujdes nga ky simbol sepse kufizon përparimin tuaj duke bllokuar simbolet e mundshme që përputhen. 

Kufijtë e basteve Slingo dhe RTP

Slingo është më e lidhur me makinat e fatit sesa bingo në lidhje me kufijtë e basteve. Loja është në dispozicion për të luajtur aplikacionet më të mira të kazinosë celulare me aq pak sa 0,20 deri në 100 kredite. Në varësi të kazinosë celulare dhe zhvilluesit të lojërave, kjo shumë mund të jetë më e lartë ose më e ulët. 

Për sa i përket RTP-së, lojërat më të mira Slingo arrijnë 97% deri në 98%, megjithëse do të keni fat të gjeni këto kthime teorike. Shumica e lojërave ofrojnë 94 deri në 95% pagesa, që është më e ulët se standardi i industrisë prej 96%. Pra, afrohuni me kujdes. 

Është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se disa lojëra Slingo lejojnë lojtarët të blejnë rrotullime shtesë. Sigurisht, kjo është nëse doni të ngjiteni më lart në shkallët e çmimeve. Por vini re se kostoja e rrotullimeve shtesë rritet ndërsa afroheni me pozicionet kryesore. 

Strategjitë më të mira Slingo për t'u përdorur

Lojtarët mund të kopjojnë strategji nga bingo dhe lojëra elektronike celulare, megjithëse asnjë strategji Slingo nuk garanton një fitore. Kjo për shkak se është një lojë 100% e bazuar në fat, që do të thotë se asnjë sasi aftësish nuk mund të përmirësojë shanset tuaja për të fituar. Por megjithatë, zbatoni disa nga këto strategji kur është e rëndësishme:

Theksoni modelet unike

Kjo është një strategji e provuar dhe e testuar në bingo që do të jetë e dobishme në Slingo. Qendra dhe hapësirat e qosheve paraqesin vendet më të mira për të krijuar një Slingo fituese. Kjo për shkak se këndet mund të kenë deri në tre linja pagese, me zonën e mesme me katër. Mos harroni se të gjitha lojërat Slingo kanë 12 linja pagese fikse, ndryshe nga lojërat elektronike të cilat zakonisht kanë 20+.

Bleni për RTP

RTP (kthimi te lojtari) përcakton skajin e shtëpisë me të cilin do të përballeni në një lojë Slingo. Për shembull, nëse një lojë ka një RTP 94%, skaji i shtëpisë është 6%. Kjo padyshim do të thotë se një lojë me një RTP më të lartë paraqet më shumë mundësi fitimi. Ashtu si me lojëra elektronike, synoni për asgjë më pak se 96% nëse nuk është një lojë jackpot.

Luaj Slingo për argëtim

Tani merrni parasysh këtë; shumë makina slot kanë 20 deri në 50 linja pagese. Kjo i lejon lojtarët të krijojnë më shumë kombinime fituese. Në Slingo, ju keni vetëm 12 rreshta për të shënuar një fitore. Dhe kjo është pa përmendur 4% RTP, e cila është shumë e lartë në krahasim me lojërat si blackjack dhe poker. Pra, keni një buxhet Slingo dhe luani për argëtim. Kjo është strategjia më e mirë Slingo ndonjëherë. 

Gati për argëtimin Slingo?

Të luash Slingo është padyshim një përvojë emocionuese që mund të vijë me disa pagesa të larta. Disa lojëra, të tilla si Lucky Larry's Lobstermania Slingo dhe Slingo Starburst, kanë një pagesë prej 250,000 monedhash. Por të luash Slingo për argëtim është e këshillueshme sepse shanset janë kundër lojtarëve. Nëse fitorja është përparësia juaj, luani lojëra elektronike në celular ose mprehni aftësitë tuaja të lojës me letra.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave
2024-05-26

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave

Lajme