Njihni shanset e kazinosë celulare me "House Edge".

Lajme

2020-11-28

E keni pyetur ndonjëherë veten se si është e preferuara juaj kazino celulare a arrin të qëndrojë në det pavarësisht nga ato fitime të mëdha jackpot javore? Me ler ta gjej! Ndoshta është për shkak të humbjes së basteve të mëdha nga lojtarët. Në fakt, ky është një keqkuptim i madh që duhet të zhvlerësohet. Çdo kazino në internet ose telefon celular ka një avantazh të integruar të quajtur House Edge. Por çfarë është saktësisht House Edge, dhe si mund ta mposhtni atë? Le të zbulojmë!

Njihni shanset e kazinosë celulare me "House Edge".

Cili është avantazhi i shtëpisë së kazinosë celulare?

Nganjëherë quhet avantazhi i kazinosë, skaji i shtëpisë është e keqja me të cilën duhet të përballet çdo lojtar kur luan lojëra elektronike, lojëra tavoline ose loto. Ai përcakton shumën mesatare që do të paguajë çdo lojë. Me fjalë të tjera, çdo bast që bëni ka një rezultat të paracaktuar matematikisht. Për shembull, kur ktheni një monedhë, ka vetëm dy mundësi - bishtat ose kokat. Prandaj, ju keni një shans 50% për të fituar ose humbur. E njëjta gjë vlen edhe për telefonin celular lojra kazino.

Sa lojëra të ndryshme kanë shanse të ndryshme

Nëse jeni adhurues i librave sportiv, do ta dini se shanset mund të ndryshojnë menjëherë. Po kështu, kazinotë celulare mund t'i modifikojnë pagesat në çdo mënyrë që ata e shohin të arsyeshme. Tani, kjo hap botën e lojërave të fatit ndaj mundësive emocionuese. Së pari, kjo do të thotë se skaji i shtëpisë mund të ndryshojë nga loja në lojë. Së dyti, kazinotë e ndryshme online dhe celulare kanë shanse të ndryshme pagese për tituj të ngjashëm lojërash. Megjithatë, kjo nuk është e zakonshme.

Variantet e njohura ku zbatohet skaji i shtëpisë përfshijnë lojëra elektronike video, ruletë evropiane dhe blackjack. Megjithëse lojërat elektronike janë programuar ndryshe, ato kanë një avantazh mesatar të shtëpisë midis 2-10%. Sa i përket ruletës evropiane, avantazhi i shtëpisë është vendosur në rreth 2.7%. Blackjack ka një nga më të lartat me 7%. Pra, nëse jeni duke luajtur një slot video me një avantazh shtëpie prej 2%, kazino do të paguajë deri në 98%.

Më poshtë janë avantazhet tipike të kazinosë që ka të ngjarë të hasni kur luani në celular:

 • Slots – 2-10%

 • Bakarat – 1.06%

 • evropiane Ruletë – 2.7%

 • Ruletë Amerikane – 5,26%

 • Craps – 1.36%

 • Blackjack - 7%

 • Keno – 20-40%

 • Klasike Blackjack -0,13% Buza e shtëpisë kundrejt. Kthehu te Përqindja e Lojtarit (RTP) Nëse jeni një bastues i mprehtë, ka të ngjarë të shihni normën RTP të renditur në informacionin e lojës së kazinosë në çdo kazino online ose celular. Kjo është zakonisht përqindja e kthimeve të bëra për lojtarët në afat të gjatë. Për shembull, nëse një vend i caktuar celulari ka një RTP 95%, kjo do të thotë që kazinoja do të paguajë 950 dollarë për çdo 1000 dollarë të vënë bast. Ju mund të llogaritni avantazhin e kazinosë duke zbritur RTP nga 100%. Në këtë rast, sloti do të ketë një skaj të shtëpisë 5%.

  Duke përmirësuar shanset tuaja

  Para së gjithash, duhet të dini se avantazhi i reklamuar i shtëpisë mund të jetë mashtrues kur krahasoni lojërat e kazinosë. Kjo për shkak se jo të gjitha bastet në një lojë japin një avantazh të ngjashëm shtëpie. Pra, truku i provuar dhe i testuar është të zgjidhni një lojë me shanse të favorshme. Siç e kam përmendur më herët, sa më i ulët të jetë RTP, aq më të larta janë shanset për të fituar para të mëdha. Një lëvizje tjetër e zgjuar është të vini bast me strategji. Nëse jeni duke luajtur video poker, mësoni disa strategji të dobishme pokeri përpara se të bëni një bast me para të vërteta. Rregulli i thjeshtë praktik është të praktikoni falas duke përdorur lojëra të shumta video pokeri në internet përpara se të shkoni drejtpërdrejt. Kjo duhet të zbatohet gjithashtu për çdo lojë tjetër të kazinosë celulare. Mos harroni të blini për tabelat më tërheqëse të pagesave. Në përgjithësi, përfitoni nga strategjitë e shumta të kazinosë celulare në internet.

  Në fund të fundit

  Me avantazhin e shtëpisë në lojë, aplikacioni i kazinosë celulare do të ketë gjithmonë dorën e sipërme mbi ju. Për fat të mirë, kushdo i armatosur me një strategji të ashpër ka një shans të madh për të zvogëluar avantazhin e shtëpisë. Thjesht zgjidhni kazinonë e duhur, zgjidhni lojërat me kujdes dhe argëtohuni.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme