Këshilla për të maksimizuar shanset

Lojëra

2020-11-18

Nëse po kërkoni të luani celular ruletë, blackjack, lojëra elektronike, ose keno , me siguri do të humbisni shumicën e kohës. Por mos lejoni që kjo të zbehë shpresat tuaja për të fituar, sepse humbja është pjesa argëtuese e lojës. Pra, në vend që të ndiheni keq kur humbni, pse të mos përpiqeni të përmirësoni aftësitë tuaja të lojës? Më poshtë janë disa këshilla të provuara dhe të testuara për t'ju ndihmuar të maksimizoni shanset kazino celulare aplikacionet.

Këshilla për të maksimizuar shanset

Gjeni lojëra elektronike fituese

Shumica e fillestarëve në kazinotë celulare në internet ka të ngjarë të zgjedhin makinat e fatit përpara se të përparojnë në variante të tjera lojërash. Për fat të mirë, aplikacionet më të mira të lojërave të fatit celular nuk kanë mungesë të tyre makinat e fatit. Ju mund të luani lojëra elektronike të njohura si Starburst, Rise of the Faraons, Irish Riches, e kështu me radhë. Edhe më mirë, këto lojëra elektronike ofrohen nga zhvilluesit më të mirë si Playtech, NetEnt, Microgaming, etj.

Megjithatë, nëse doni të maksimizoni shanset në lojërat elektronike të kazinosë celulare, para së gjithash, duhet të shikoni normën RTP (Kthimi te lojtari). Edhe pse kjo nuk përkthehet domosdoshmërisht në fitime, një vend i kazinosë celulare me RTP më të lartë përmirëson shanset tuaja për të fituar. Për shembull, nëse loja ka një RTP 96% dhe bast tuaj 100 dollarë, kjo do të thotë që mund të prisni të fitoni deri në 96 dollarë në afat të gjatë. Pra, zgjidhni RTP me mençuri.

Shikoni shanset e lojës

Kjo tingëllon mjaft e qartë, apo jo? Epo, shumica e lojtarëve shkojnë për ato shanse marramendëse. Le të supozojmë se po luani ruletë evropiane, për shembull, me shanset e mëposhtme:

  • Bastet në një numër të vetëm - shanset janë 35/1 me një probabilitet 2.7%.

  • Bast me numra të dyfishtë - shanset janë 17/1 me një probabilitet 5.4%.

  • Bast në të zezë - shanset janë 2.1 me 48.6% probabilitet. Këtu është gjëja; bastet në një numër të vetëm ose të dyfishtë mund t'ju bëjnë disa para serioze. Sidoqoftë, do të rrezikoni shumë para, që do të thotë se ka të ngjarë të humbni para të mëdha. Gjëja më e zgjuar për të bërë është të vini bast për të zezën për një shans shumë më të lartë fitimi edhe nëse do të merrni më pak para. Prandaj, përmirësoni ekuilibrin tuaj pa rrezikuar shumë. Kjo vlen edhe për të gjitha lojërat e tjera.

    Merrni bonuset

    Ky është padyshim truku fitues më i rëndësishëm në kazinotë më të mira në internet celular. Thënë kështu, kazinotë celulare u ofrojnë lojtarëve bonuse të jashtëzakonshme. Ju vetëm duhet të regjistroheni për një llogari, të bëni një depozitë dhe të kërkoni shpërblimin. Është interesante se disa kazino online nuk kërkojnë që lojtarët të bëjnë një depozitë minimale për të marrë bonusin. Lojtarët mund të marrin rrotullime falas, para të gatshme të mirëseardhjes, kthim parash dhe më shumë.

Por si një bastist i zgjuar, duhet të lexoni me kujdes kushtet e bonusit përpara se ta kërkoni atë. Disa kazino mund t'ju kërkojnë të vini bast shumë herë me para të vërteta përpara se të lëshoni paratë e bonusit. Me fjalë të tjera, kërkesa e bastit duhet të jetë e arritshme. Por nëse nuk ju interesojnë paratë, kjo është një mundësi për të provuar një kazino dhe për të mprehur aftësitë tuaja falas.

Mësoni strategjinë bazë të lojës

Ky është një rregull tjetër që prek të gjitha variantet e lojërave të kazinosë celulare. Për fat të mirë, ka strategji të shumta të kazinove celularë në internet, duke filluar nga këshilla të nxehta për pokerin deri te këshillat e lojërave elektronike. Disa kazino online madje ofrojnë karta strategjie për lojëra të tilla si blackjack. Përfitoni nga këto strategji. Të paktën, ju nuk do t'i jepni vetëm paratë tuaja të fituara me vështirësi në kazino në rast se humbni.

Asnjëherë mos ndiqni humbjet

Të gjithë ne kemi qenë këtu më parë, dhe përvoja nuk është aq e bukur. Zakonisht, kur lojtarët fillojnë të ndjekin humbjet, ata fillojnë të luajnë emocionalisht dhe jo logjikisht. Fakti që ju keni humbur tashmë para në një kazino celulare nuk do të thotë që ju filloni të luani për t'i rikuperuar ato. Kjo do të çojë vetëm në dëme edhe më të mëdha. Pra, dijeni kur të hidhni në peshqir dhe provoni herën tjetër.

Në fund të fundit

Duhet të dini se të luash në kazino celulare ose në ndonjë formë tjetër kumari është një lojë fati. Kështu që ju nuk mund t'i ndryshoni shanset e fitimit në mënyrë drastike brenda natës. Filloni duke zotëruar truket e mësipërme dhe luani më rregullisht pa prishur bankrollin tuaj. Dhe sigurisht, luani lojërat për argëtim para çdo gjëje tjetër.

Të rejat e fundit

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet
2023-09-03

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet

Lajme