Arsyet pse Popullariteti i Blackjack është gjithnjë në rritje

Blackjack

2021-04-19

Eddy Cheung

Vizitoni ndonjë kazino online ose kazino me bazë tokësore, dhe do të shihni lojtarë që e bëjnë atë në një blackjack tabela. Me fjalë të tjera, loja është bërë aq popullore sa është e pamundur të mos e gjesh në ndonjë kazino online ose offline. Por pse popullariteti i blackjack është gjithnjë në rritje? A është kjo për shkak të rregullave të thjeshta të arsyeshme apo skajit të ulët të shtëpisë? Lexoni për të mësuar!

Arsyet pse Popullariteti i Blackjack është gjithnjë në rritje

E thjeshtë për t'u luajtur

Thjeshtësia është një tipar i njohur për këtë lojë me letra. Krahasuar me lojërat e tjera tavoline si baccarat dhe poker, blackjack-u është jashtëzakonisht i thjeshtë për t'u zotëruar dhe luajtur, falë rregullave minimale. Në fakt, lojtarët blackjack nuk kanë nevojë të ndjekin ndonjë klasë të veçantë për të luajtur dhe për të fituar. Thjesht dini kur të qëndroni, të goditni, të ndaheni dhe të merrni sigurim. Edhe më mirë, ka qindra strategji dhe rregulla të blackjack-ut në internet për t'ju ndihmuar të filloni në një minutë.

Edge i ulët dhe fleksibël i shtëpisë

Një arsye tjetër pse blackjack duhet të jetë loja juaj e preferuar është buza e ulët e shtëpisë. Ndryshe nga shumica e lojërave të tavolinës dhe makinerive të fatit, skaji i shtëpisë së blackjack mund të jetë më pak se 0,5% kur përdorni strategjinë e duhur. Për shembull, numërimi i kartave në blackjack ju lejon të zvogëloni ndjeshëm skajin e shtëpisë. Megjithatë, mësoni momentin më të mirë për të numëruar letrat për të shmangur tërheqjen e vëmendjes së tregtarëve me sy shqiponjë dhe shefave të gropave.

Promovimet dhe Turnetë e Blackjack

Pothuajse të gjitha të rregulluara kazinove celulare ofrojnë lojtarët e rinj bonuse të mirëseardhjes. Me këto promovime, lojtarët mund të përmirësojnë aftësitë e tyre përveç rritjes së bankrollit të tyre. Por ndërsa vazhdoni të luani, mund të ftoheni në një turne blackjack. Shumica zakonisht zhvillohen gjatë gjithë fundjavës ose janë ngjarje njëditore. Gjatë turneve të blackjack-ut, ju mund të bëni më të mirën nga lojtarët e tjerë duke mbledhur më shumë pikë dhe duke kërkuar çmimin. Çfarë është më mirë, tregtari (dmth. kazino) nuk luan gjatë turneve të kazinosë.

Pagesa tre deri në dy

A jeni humbur diku? Nuk duhet! Pagesa 3:2 do të thotë që lojtarët mund të fitojnë 3$ për çdo bast 2$, duke ju dhënë shanse 1:5:1. Por kini kujdes që të mos luani në tavolina me pagesa 6:5 sepse do të keni të bëni me një avantazh të rritur të shtëpisë. Për shembull, në variantin 3:2, lojtarët që përdorin strategjinë e duhur mund të përballen me një avantazh shtëpie deri në 0,5% krahasuar me 2% në variantin 6:5. Tani kjo do të thotë se shtëpia merr vetëm një mesatare prej 0,5 dollarë për çdo bast 100 dollarë. Pra, shmangni me çdo kusht tabelat e pagesave 6:5.

Lojtarët marrin vendime

Kur luani lojëra të tjera kazino si lojëra elektronike video dhe ruletë, ju jeni thjesht një spektator pasi keni vënë një bast. Për fat të mirë, blackjack u jep lojtarëve një qasje praktike. Pasi të shpërndahen letrat, lojtarët krijojnë lëvizjet e radhës. Pavarësisht nëse qëndroni, goditni, dyfishoni ose ndaheni, vendimi është i juaji. Për këtë arsye, blackjack konsiderohet si një nga lojërat më të mbushura me aksion dhe më të përfshirë ndonjëherë. E thënë thjesht, ju jeni në qendër të veprimit të lojës.

Loja është Daluese dhe Argëtuese

Blackjack është një nga ato lojëra që rrit adrenalinën për shkak të ritmit të tij të shpejtë. Për shembull, një lojtar mund të ketë një 16 me tregtarin që shfaq një ACE (një kartë 10). Në atë rast, ju duhet të goditni pa parashikuar eventualitetin. Me Lady Luck në anën tuaj, ju mund të merrni pesëshen perfekte që çojnë në një ngritje të menjëhershme. Është gjithashtu e mundur që të përballeni me një dorë të gjatë plot me dyshe dhe ndarje, duke ju mbajtur të hamendësoni derisa të fitoni.

konkluzioni

Tani e dini pse popullariteti i blackjack nuk do të ngadalësohet së shpejti. Kjo lojë e aftësive është e lehtë për t'u mësuar, argëtuese për t'u luajtur dhe ofron një nga shanset më fitimprurëse që mund të gjeni në botën e lojërave të fatit. Pra, harrojeni për një kohë atë vend të shndritshëm video dhe provoni këtë lojë tavoline. Nuk do të pendoheni!

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme