Lista e lojërave më të mira të kazinosë celulare në 2021

Lajme

2021-04-23

Eddy Cheung

Falë lojërave të fatit celular, emocioni dhe argëtimi për të luajtur lojën tuaj të preferuar të kazinosë është pikërisht brenda xhepit tuaj. Me këto kazino, lojtarët shijojnë furinë e lojërave të fatit kudo, në çdo kohë. Por a janë të gjitha lojërat e kazinosë që lojtarët pëlqejnë të disponueshme për t'i luajtur në tableta dhe smartfonë? Më poshtë është një listë e më të mirëve kazino celulare lojëra për të luajtur në shtëpi gjatë kësaj epoke të mërzitshme të distancimit social.

Lista e lojërave më të mira të kazinosë celulare në 2021

Video Slots

Kur flasim për më të njohurit kazino online lojëra, video lojëra elektronike të vijnë në mendje. Kjo sepse video-slotet janë më të reklamuarat nga kazinotë celulare, dhe me të drejtë. Ndërsa luani automatë në internet, përvoja është jashtëzakonisht e ngjashme me atë që do të merrni në një kazino me bazë tokësore, vetëm se do të përdorni ekranin tuaj me prekje për të rrotulluar rrotullat. Edhe më mirë, shumica e kazinove i përshtatin shpërblimet e tyre për lojtarët e lojërave elektronike. Titujt e njohur të lojërave elektronike përfshijnë Starburst, Mega Moolah, Mega Joker, Divine Fortune dhe më shumë.

Blackjack

Blackjack është një tjetër shtyllë në skenën e lojërave të fatit celular. Kjo lojë tavoline me ritme të shpejta është zakonisht një garë midis tregtarit dhe lojtarit. Në disa raste, lojtarët mund të përballen me njëri-tjetrin në dhomat e tregtarëve të drejtpërdrejtë. Thënë kështu, blackjack krenohet me një nga skajet më të ulëta të shtëpisë përreth. Shumë herë, lojtarët gëzojnë tarifa deri në 0.4% me strategjinë e duhur. Kjo do të thotë që ju mund të fitoni më shumë se 90 herë nëse provoni fatin tuaj. Ju mund të luani Blackjack Evropian, Blackjack Amerikan, Spanjisht 21, etj.

Ruletë

Gjatë viteve, zhvilluesit e lojërave të tavolinës live kanë punuar shumë për të krijuar një lojë të këndshme ruletë përvojë në ekranet e vogla. Ashtu si blackjack, ruleta është e shpejtë dhe e mbushur me adrenalinë të lartë ndërsa lojtarët presin që topi të ulet në numrin e përsosur. Varianti më i njohur i ruletës është ruleta evropiane me një '0' të vetme dhe një avantazh shtëpie prej 2,7%. Një tjetër version është ruleta amerikane me '00' dhe 5.26% avantazh shtëpie. Ju gjithashtu mund të luani ruletën franceze në celular, e cila është e ngjashme me versionin evropian. Megjithatë, ajo ka rregulla shtesë si En Prison dhe La Partage, me një avantazh më të ulët të shtëpisë 1.35%.

Video Poker

Video poker është një nga lojërat më të njohura të kazinosë celulare sot. Ashtu si ruleta dhe blackjack, lojtarët mund të përballen me tregtarin ose lojtarë të tjerë në versionin live. Lojtarët e telefonave celularë mund të luajnë variante të njohura video poker si Omaha dhe Texas Hold'em. Megjithatë, të luash këtë lojë tavoline në një ekran të vogël mund të kërkojë disa rregullime. Akoma më keq, lojtarët celularë mund të shpërqendrohen shpejt dhe të palosen aksidentalisht. Sidoqoftë, është një lojë e shkëlqyer kazino celulare.

Craps

Me shumë këshilla dhe këshilla, duke luajtur mut online për një fillestar duhet të jetë një cakewalk. Qitësi (ai që gjuan zarin) do të vendosë një bast në linjën mos kalo. Pas kësaj, të gjithë në tavolinë kanë të drejtë për një bast të ngjashëm. Me pak fjalë, çdo bedel mund ta luajë këtë lojë tavoline. Gjithashtu, mund të filloni me versionin falas, i cili ju lejon të shijoni lojën derisa lopët të kthehen në shtëpi. Dhe më e mira nga të gjitha, katrahurat kanë një skaj të ulët të shtëpisë që mund të arrijë 1.36%.

Pse të luani këto lojëra në celular?

Siç u tha fillimisht, kazinotë celulare lejojnë lojtarët të mbajnë kazinonë e tyre të preferuar kudo që shkojnë. Thjesht mbushni tabletin ose smartfonin tuaj, lidheni me internetin dhe filloni të luani.

Gjithashtu, kazinotë celulare (përfshirë desktopët) u ofrojnë lojtarëve promovime të shumta për t'i ndihmuar ata të mprehin aftësitë e tyre dhe të fitojnë diçka në këmbim. Vetëm imagjinoni të merrni një bonus 100% për të krijuar një llogari të kazinosë celulare?

Dhe së fundi, por më e rëndësishmja, kazinotë në internet u ofrojnë lojtarëve një larmi të gjerë lojërash sesa kazinotë me bazë tokësore. Në mënyrë tipike, mund të gjeni qindra tituj të lojërave elektronike të videove dhe të gjitha varietetet e lojërave të tavolinës kur luani në internet. Sidoqoftë, mos harroni të zgjidhni me kujdes kazinonë tuaj në internet.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme